سرور hp

تحریم چند شرکت روسی مرتبط با امنیت سایبری توسط آمریکا

چکیده مطلب:

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۶ دسامبر ۱۷ شهروند روس و اوکراینی و همچنین ۷ شرکت روس را در ارتباط با «امینت سایبری» تحریم کرد. وزارت خزانه‌داری آمریکا اعضای یک گروه هکر روس را به اتهام سرقت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از طریق انتشار ویروس‌های اینترنتی مورد تحریم قرار داد. این تحریم‌ها شامل «ماکسیم […]

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۶ دسامبر ۱۷ شهروند روس و اوکراینی و همچنین ۷ شرکت روس را در ارتباط با «امینت سایبری» تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعضای یک گروه هکر روس را به اتهام سرقت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از طریق انتشار ویروس‌های اینترنتی مورد تحریم قرار داد.

این تحریم‌ها شامل «ماکسیم یاکوبتس» رهبر این گروه است که به ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا از کارکنان سرویس امنیتی فدرال آمریکا است. وزرات امور خارجه آمریکا جایزه‌ای ۵ میلیون دلاری برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری وی شود تعیین کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای مدعی شد: «این اولین جرم سایبری نیست که به دولت روسیه گره خورده است. دولت ایالات متحده آمریکا چنین فعالیت‌هایی از سوی دولتی دیگر یا به نیابت از آن را تحمل نمی‌کند و همه طرف‌های مسئول را پاسخگو می‌داند».

این وزارت‌خانه همچنین اعلام کرد گروه هکرهای روس با استفاده از بدافزاری به نام «دریدکس» توانسته به اطلاعات مالی بانک‌ها و مؤسسات ۴۰ کشور مختلف رخنه کند.

منبع: بلومبرگ فارسی

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  Short Url Post
  ads
  به راهنمایی نیاز دارید؟ با ما چت کنید
  سرور استوک اچ پی